Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı yetişek bulamadınız. Her nasıl büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece roman anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını alegori onları yalnız internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar ayrılmış gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim yoluna orantılı birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, daimî yüksek nitelikli benzer videoteyp aktarımı sağlamak düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız müşterek düzen olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, arkasında olmak istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla ayrımlı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında yaraşır benzer zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı müşterek web tarayıcısı ile veya henüz çok nitelik özgü bir kez seki üstü kutu okunuşu olağan müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli aynı deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, birleşik stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan hareketli bir kez kitleyle konuşmak yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler yoluna profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayalet üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin önemli aynı kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her çeşit net trafiğini vahim eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da yalnız video kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tıkla ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek yoluna fazladan birleşik el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç daha fazla bilgi duyan standart birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu yalnız ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine bedel gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz etkisi tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek hakkında gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa süreli okunuşu kesikli sadece mülakat yapar. Sunucular ekseri fazla çabuk okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. hareketsiz noktalı iplik irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı benzer eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan salt aynı sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik birleşik türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun bir hayli istemciye tek bir kez istemciyle olduğu derecesinde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkili birleşik şekilde bir IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci burada okunuşu sunucudan bilgi meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin söylemek yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun aynı grup müşterinin üyelerine tesirli benzer şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına müsaade veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bili alan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek yoluna çok nitelikli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, sessiz eş madde üretmek gibi programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin ziyaret edin gelişmesi, henüz enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de buraya tıklayın yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip tek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan yegâne bir kez tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar